تغییر شرط سنی معافیت کفالت

سن پدر برای گرفتن معافیت کفالت افزایش یافت

0 4,549

بنا بر قانون نظام وظیفه عمومی سابق، مشمولی که دارای پدر بالای 70 سال باشد و برادر بالای 18 سال نداشته باشد بدلیل کبر سن پدر از خدمت سربازی معاف می شود. سن پدر برای گرفتن معافیت کفالت افزایش یافت و از این به بعد سربازان نمی توانند با استناد به شرایط سنی سابق برای معافیت کفالت پدر خود اقدام نمایند.

سن پدر برای معافیت سربازی

به گزارش باران مشاوره به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به موجب ابلاغیه جدید سازمان نظام وظیفه عمومی قانون معافیت مشمول بر اثر کبر سن پدر و پدر بزرگ تغییر کرده است. بر اساس قانون سابق در صورتی که مشمول، پدر یا پدر بزرگ بالای 70 سال داشت، با داشتن سایر شرایط ذکر شده در قانون نظام وظیفه عمومی از خدمت معاف می شد.

طبق قانون جدید کبر سن به 75 سال افزایش یافته است و برابر ابلاغیه جدید برای استفاده مشمول از معافیت کفالت پدر یا پدر بزرگ نیازمند مراقبت سن 75 سال تمام تعیین شده است.

تاریخ اجرای قانون جدید معافیت پدر و پدر بزرگ

بر طبق ابلاغیه جدید سازمان نظام وظیفه عمومی مشمولانی که درخواست معافیت خود را در سال 98 ثبت نموده اند می توانند بر اساس قانون قبلی و با پدر یا پدر بزرگ بالای 70 سال از معافیت کفالت استفاده نمایند. از تاریخ 99/01/01 قانون جدید اجرا می شود و مشمولانی که درخواست خود را از این تاریخ به بعد ثبت نمایند باید دارای شرایط قانون جدید یعنی پدر و پدر بزرگ بالای 75 سال باشند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: