تمدید مهلت پرداخت جریمه مشولان غایب

8 1,507

طرح جریمه مشمولان غایب از سال ۹۴ شروع شد و تا سال ۹۷ ادامه داشت. بر اساس این قانون کلیه مشمولین غایب که حداقل ۸ سال غیبت داشتند می توانستند با پرداخت جریمه دوران غیبت خود، کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت کنند.

مشمولانی که تا پایان سال ۹۹ اقساط جریمه خود را نپردازند به خدمت اعزام می شوند

به گزارش باران مشاوره به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، جانشین رییس سازمان نظام وظیفه عمومی در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری پلیس گفت: برخی از مشمولانی که در حد فاصل سال های ۹۴ تا ۹۷ اقدام به ثبت نام در طرح جریمه مشمولان غایب کرده بودند مبلغ جریمه خود را قسط بندی کرده اند.

از میان این مشمولان، افرادی که تا پایان سال ۹۸ بخشی از اقساط خود را پرداخت نموده اند این فرصت را دارند که در سال ۹۹ بقیه اقساط خود را بپردازند و کارت معافیت جریمه مشمولان غایب را دریافت نمایند.

مشمولانی که هیچ قسطی پرداخت نکرده اند به خدمت اعزام می شوند

سردار علیدوست گفت: سربازانی که تا پایان سال ۹۸ هیچ قسطی را پرداخت نکرده باشند باید به خدمت اعزام شوند و دیگر نمی توانند از طرح جریمه مشولان غایب استفاده نمایند.

وی در ادامه هشدار داد: سربازانی که تا پایان سال ۹۸ قسمتی از اقساط را پرداخت نموده اند در سال ۹۹ فرصت دارند تا نسبت به پرداخت مابقی اقساط خود اقدام نمایند. این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و مشمولانی که در سال ۹۹ باقی اقساط خود را نپردازند باید به خدمت اعزام شوند.

سردار علی دوست افزود: مشمولان غایب باید هرچه سریعتر وضعیت خدمت نظام وظیفه خود را مشخص نمایند زیرا به زودی محرومیت های بیشتری برای مشمولان غایب در نظر گرفته خواهد شد.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 8 تا
 1. مرتضی :

  سلام
  من سال ۹۷ برای خرید ثبت نام کردم ویک سوم مبلغ جریمه را پرداخت کردم،ولی نتونستم اقساط را کامل بپردازم،الان میتونم باقی اقساطمو بپردازم؟

  1. باران مشاوره :

   آقا مرتضی ظاهرا گفته اند تا آخرا مسال می توانید. توصیه می کنم همین امروز به وظیفه عمومی شهرتان مراجعه کنید و این موضوع را پیگیری کنید.

 2. عباس :

  سلام…من درخواست خودمو در پلیس +۱۰ ثبت کرده ام ولی متاسفانه نتونستم تا حالا قسطی پرداخت کنم…الان وام برداشتم و میتونم همشو یکجا پرداخت کنم…آیا راهی هست که بتونم یکجا پرداخت کنم در ضمن ۳۸ سالمه؟

  1. باران مشاوره :

   عباس جان بعید می دانم بتوانید خدمت را بخرید. هرچه سریع تر به وظیفه عمومی شهر خود مراجعه کنید و این موضوع را از آنجا پیگیری کنید.

 3. حسین :

  سلام.من متولد۱۳۶۵هستم الان ۱۴ساله که غایبم متهلم و دارای ۲فرزند هستم ایا راه حلی برای خرید خدمت هست واقعا دیگه از این بلا تکلیفی خسته شدم

  1. باران مشاوره :

   حسین آقا فرصت خرید دیگر از بین رفته است. اگر سال های پیش اقدام به قسط بندی خرید خدمت کرده اید هنوز فرصت دارید.

 4. سعید :

  سلام
  تکلیف من که سال ۹۸ واریزی نداشتم و سال ۹۹ اخر فروردین همه پولو یجا واریز کردم و نظام وظیفه شهرمون و پلیس +۱۰ هم تاید کردن و فرستادن استان .چی مشه؟پول هم به حسابم برگشت نخورده. ایا کارت منو میدن ؟
  من یم ماه قبل اعلام خبر این کارارو انجام دادم

  1. باران مشاوره :

   سعید جان قاعدتا باید به شما کاتر پایان خدمت بدهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: