تکلیف خرید خدمت سربازی در سال آینده

0 2,493

بسیاری از مشمولان غایب نظام وظیفه به این امید هستند که طرح خرید خدمت سربازی یا همان جریمه ریالی مشمولان غایب در سال آینده اجرا شود. از سوی برخی گاهی این خبر می رسد که طرح خرید خدمت سربازی در سال آینده اجرا می شود. اما همانگونه که قبلا گفته بودیم طرح جریمه ریالی در سال ۹۷ به پایان می رسد. سردار موسی کمالی نیز در خصوص طرح خرید خدمت سربازی در سال ۹۷ اینگونه بیان می کند.

پیگیری مجلس برای بازگرداندن طرح خرید خدمت به قانون بودجه سال ۹۸

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره برخی از اظهار نظرها در خصوص اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال آینده و پیگیری مجلس برای بازگرداندن این موضوع به قانون بودجه سال ۹۸ گفت: لازم است از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که در تعامل با ستاد کل نیروهای مسلح این مساله را پیگیری می کنند قدردانی کنم.

مشمولان غایب از تسهیلات خدمت سربازی مانند امریه، کسری خدمت، معافیت از سربازی و … محروم هستند. چناچه از خدمت غیبت کرده اید می توانید مقاله نحوه توجیه کردن غیبت سربازی را خوانده و یا با مشاورین ما به شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس بگیرید.

سردار کمالی بیان کرد: با توجه به آخرین هماهنگی ها و بر اساس نظرات کارشناسان ستاد کل نیروهای مسلح اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال آینده ادامه نخواهد داشت و امسال آخرین زمان اجرای این طرح خرید سربازی می باشد. از این پس هر آنچه که تحت عنوان گمانه زنی درباره احتمال بازگشت طرح جریمه ریالی سربازی به قانون بودجه ۹۸ مطرح شود نادرست و بی اعتبار است. به هیچ عنوان همانطور که پیش از این نیز گفته شده بود احتمال بازگشت قانون جریمه ریالی سربازی وجود نخواهد داشت.

معایب اجرای طرح جریمه ریالی سربازی

سردار کمالی در خصوص معایب اجرای طرح جریمه ریالی سربازی گفت: متاسفانه آمارها نشان می دهد که عمده مشمولان غایب واجد شرایط از این طرح استفاده نکرده اند. از طرفی بسیاری از مشمولان سربازی در خصوص تعیین تکلیف سربازی خود اقدام نکرده اند. زیرا به امید این که روزی مشمول بهره مندی از طرح خرید خدمت سربازی شوند وارد غیبت از سربازی شده اند.

سردار کمالی در پایان گفت: این طرح هزینه های زیادی را نیز به نیروهای مسلح وارد کرده است. بر اساس نظر سنجی های انجام شده سبب وارد شدن آسیب های روحی و ایجاد احساس تبعیض در میان سربازان در حال خدمت گردیده است.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: