جزئیات مرخصی سربازان مجرد و متاهل

سردار کمالی جزئیات مرخصی سربازان مجرد و متاهل را بیان کرد

0 955

بسیاری از مشمولان نظام وظیفه و سربازهای در حال انجام خدمت سربازی در خصوص شرایط گرفتن مرخصی در حین خدمت سربازی و همچنین قوانین آن اطلاعات زیادی ندارند. سردار کمالی در خصوص نحوه اخذ مرخصی سرباز ها در حین انجام خدمت سربازی توضیحاتی را بیان کرد.

مدت مرخصی سربازان مجرد و متاهل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح درباره مرخصی سربازان مجرد و متاهل اینگونه بیان کرد: مدت مرخصی سربازان مجرد در سال 12 روز و مدت مرخصی سربازان متاهل در سال 1 ماه است.

موارد موثر در افزایش مدت مرخصی سربازان مجرد و متاهل

سردار کمالی همچنین در خصوص موارد تاثیرگذار در افزایش مدت زمان مرخصی اینگونه بیان کرد: به ازای هر صد کیلومتر فاصله محل سکونت سرباز تا محل خدمت سربازی، یک روز به مرخصی سربازها اضافه می شود. به سربازهایی که در مناطق بد آب و هوای درجه دو خدمت می کنند مدت 6 روز، در مناطق بد آب و هوای درجه سه مدت 8 روز و مناطق بد آب و هوای درجه چهار مدت 10 روز به مرخصیشان اضافه می شود.

به گفته سردار کمالی ایام تعطیل در بین مرخصی، جزو مدت مرخصی محاسبه نمی شود. همچنین سربازهایی که اقوام درجه یک آنها فوت کند، ۱۰ روز مرخصی مازاد خواهند داشت.

سردارکمالی تاکید کرد: سربازها باید از مرخصی خود استفاده کنند و فرماندهان هم نباید مانع مرخصی آنها شوند، به این دلیل که فقط ۲۰ درصد مرخصی برای پایان دوره ذخیره می شود.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: