حقوق سربازان در اولویت سازمان نظام وظیفه است

0 906

سازمان نظام وظیفه عمومی، یک سازمان مستقل و تابع فرماندهی ستاد کل نیروهای مسلح است. این سازمان وابسته به نیروی انتظامی است. در حال حاضر سردار تقی مهری ریاست این سازمان را برعهده دارد.

سازمان نظام وظیفه عمومی، اولویت هایی را در دستور کار خود قرار داده است تا بتواند خدمات خود را به نحو شایسته تر به مشمولان خدمت سربازی و سربازان ارائه نماید. با توجه به شیوع بیماری کرونا و شرایط خاص حاکم بر کشور، این سازمان برای اجرای اولویت های در نظر گرفته شده، مصمم تر است و به طور جدی آن ها را پیگیری می کند.

اولویت های سازمان وظیفه عمومی

به گزارش باران مشاوره به نقل از بازار کار، اولویت های سازمان وظیفه، تشکیل قرار احضار و اعزام مشمولان به نیروهای مسلح با رعایت دستور العمل های بهداشتی، استفاده از فناوری های جدید، ارتقای فرهنگ سربازی و نیز بالا بردن حقوق سربازان است.

همایش معاونان وظیفه عمومی سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس، روز یک شنبه در سازمان وظیفه عمومی ناجا برگزار شد. این همایش همه ساله برگزار می شود تا به بررسی آخرین وضعیت اقدامات وظیفه عمومی استان ها در ارتباط با اعزام مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح و ارائه خدمات به آن ها، سربازان و خانواده هایشان بپردازد.

اعزام مشمولان با رعایت پروتکل های بهداشتی

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: در این جلسه به ارزیابی عملکرد استان ها، برنامه های انجام شده و برنامه های آتی می پردازیم تا با توجه به اولویت های اعلام شده نیروی انتظامی به اهداف از پیش تعیین شده دست یابیم. اولویت های سال ۱۳۹۹سازمان نظام وظیفه بر اساس ابلاغیات فرمانده ناجا در دستور کار قرارگزفته است.

اولین مأموریت سازمان وظیفه عمومی، اعزام مشمولان به نیرو های مسلح با رعایت پروتکل های بهداشتی است. از اقدامات خوب این سازمان، اعزام سربازان رشته های پزشکی و پیراپزشکی به درمانگاه های نیروهای مسلح در فروردین ماه سال ۹۹ بود.

قرارگاه احضار و اعزام منابع انسانی

سردار تقی مهری افزود: سازمان وظیفه عمومی ناجا قرارگاه احضار و اعزام منابع انسانی و برخورد با مشمولان غایب را تشکیل داد که در سال جاری عملیاتی و اجرایی شده است. با هماهنگی فرماندهان انتظامی استان ها با استانداران، ادارات کل مربوطه، کارگاه ها و کارخانه ها، شرکت های مربوطه و … از استخدام مشمولان غایب جلوگیری شد.

فرشاد موسوی تبار، معاون وظیفه عمومی استان خوزستان ادامه داد: مشمولانی که در زمان صلح غیبت اولیه سه ماهه و در زمان جنگ، غیبت پانزده روزه داشته باشند، سه ماه اضافه خدمت می خورند. اگر مدت غیبت اولیه مشمولان در زمان صلح بیشتر از سه ماه و در زمان جنگ بیش از پانزده روز باشد، به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می شوند.

مشمولانی که در زمان صلح، غیبت اولیه بیش از یک سال و در زمان جنگ بیش از دو ماه دارند، علاوه بر اضافه خدمت ذکر شده، فراری محسوب و به مراجع صالح قضائی معرفی می شوند.

افزایش حقوق سربازی

افزایش حقوق سربازان

سردار مهری بیان داشت: سازمان وظیفه عمومی به مشمولان و خانواده های آن ها در حوزه پزشکی، کفالت، تحصیلی، خروج از کشور و صدور کارت های هوشمند به نحو مطلوب خدمت رسانی می کند.

این سازمان از فناوری های جدید در بخش های متعدد بهره می گیرد. در سال جاری به صورت آزمایشی معافیت تحصیلی دانشجویان در استان های تهران، البرز، سمنان و قزوین را اینترنتی صادر کردیم. این امر کمک شایانی به کاهش مراجعات مشمولان و خانواده های آنان کرده است.

سازمان وظیفه عمومی برای بالا بردن فرهنگ مقدس سربازی برنامه های زیادی دارد. در همین راستا حقوق سربازان را 20 تا 25 درصد افزایش داده ایم و در سال آینده نیز با پیگیری ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی حقوق سربازان مطابق قانون افزادش خواهد یافت.

حقوق سربازان

حقوق سربازان با مدرک دیپلم دویست هزار تومان است. سربازان با تحصیلات پایین تر از دیپلم، حقوق کم تر از این میزان و با مدرک بالاتر، حقوق بیشتر دریافت می کنند. میانگین حقوق سربازان دویست و هشتاد هزار تومان است.

کادری ها یا پایورانی که در نیروهای مسلح خدمت می کنند، یک میلیون و هشتصد هزار تومان حقوق دریافت می کنند. در مقایسه در می یابیم که اختلاف حقوق سربازان و پایورها قابل توجه است.

بر اساس قاون تصویب شدۀ مجلس حقوق سربازان باید شصت تا نود درصد حقوق پایوران باشد. نمایندگان مجلس بر اجرای این قانون تأکید دارند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: