قانون جدید خدمت سربازی بازیکنان تیم ملی و لیگ برتر

سردار کمالی جزئیات قانون جدید خدمت سربازی بازیکنان تیم ملی و لیگ برتر را بیان کرد

0 2,095

خدمت سربازی و کارت پایان خدمت سربازی دغدغه همه پسرها است. ورزشکاران در رده های برتر و ملی نیز بیشتر از همه این دغدغه را دارند. چرا که برای شرکت در مسابقات باید به همراه تیم به خارج از کشور تردد کنند. خروج از کشور برای آقایان مشمول قانون نظام وظیفه و نیازمند روشن بودن وضعیت سربازی فرد است.

چناچه سوالی درباره اعزام به خدمت دارید بخش پاسخگویی به سوالات متداول اعزام به خدمت را از دست ندهید.

قانون جدید خدمت سربازی بازیکنان تیم ملی و لیگ برتر از زبان سردار کمالی

سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو های مسلح در خصوص حل این مشکل و قانون جدید برای ورزشکاران حرفه ای اینگونه بیان کرد:

با توجه به اینکه برخی از تیم های ورزشی جهت خروج از کشور و شرکت در مسابقات به خاطر مشمول بودن بازیکنان به مشکل بر می خورند، مقرر شد ورزشکاران ملی و لیگ برتر بتوانند از شرایط خاصی همچون معافیت موقت بهره ببرند.

جزئیات قانون تعویق خدمت سربازی ورزشکاران حرفه ای

خدمت سربازی ورزشکاران حرفه ای در سطح تیم ملی و لیگ برتر و در سه رشته فوتبال، والیبال و بسکتبال به تعویق می افتد. بازیکنان در سطح تیم های ملی تا سن ۳۰ سالگی و در سطح تیم های لیگ برتر تا سن ۲۸ سالگی از خدمت سربازی معاف می شوند. ورزشکاران مشمول در سطح تیم ملی از سوی وزارت ورزش و جوانان و ورزشکاران مشمول در سطح تیم برتر از سوی فدراسیون مربوطه جهت اعمال این قانون معرفی خواهند شد.

قانون جدید خدمت سربازی بازیکنان تیم ملی و لیگ برتر ابلاغ گردیده است و تمام ورزشکاران واجد شرایط حتی افرادی که در باشگاه های خارجی در این سه سه رشته حضور دارند می توانند از این قانون بهره مند شوند. در صورتی که هر یک از این ورزشکاران تا پیش از موعد مقرر از تیم حذف شوند و یا به هر دلیلی از تیم های ملی و یا لیگ برتر خارج شوند، ۶ ماه مهلت دارند تا نسبت به وضعیت خدمت سربازی خود اقدام نمایند.

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: