لغو معافیت تحصیلی یک ساله دانش آموختگان پزشکی و پیراپزشکی

کرونا مهلت یک ساله معرفی دانش آموختگان پزشکی و پیرا پزشکی را لغو کرد

0 1,023

کلیه دانش آموختگان پزشکی و پیراپزشکی برای شرکت در صف اول مصاف با کرونا و کمک به کادر درمانی کشور برای اعزام به خدمت سربازی فراخوان شدند. نیروهای مسلح در عرصه مبارزه با کرونا نیز پا به پای کادر درمانی کشور در تلاش است تا با این ویروس مهلک مبارزه کند.

کلیه دانش آموختگان پزشکی و پیراپزشکی برای اعزام به خدمت فراخوان شدند

سردار تقی مهری در برنامه تلویزیونی عنوان کرد: در تمامی رده های نیرو های مسلح و خصوصا توسط سربازان اقدامات موثری برای مقابله با کرونا انجام شده است. هم اکنون تعداد زیادی از سربازان پزشک، پرستا و بهیار در بیمارستان های نیروهای مسلح مشغول خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستند.

رییس سازمان وظیفه عمومی گفت: سابقا مشمولان سربازی دارای مدرک فوق دیپلم و کمتر در 19 هر ماه و مشمولان لیسانس و بالاتر در تاریخ یکم هر ماه اعزام می شدند. در سال 99 و پیش از شیوع کرونا تصمیم بر این شد که کلیه مشمولان در روز های اول و سوم ماه اعزام شوند.

تغییر تاریخ اعزام سربازان بدلیل کرونا

سردار تقی مهری خاطر نشان کرد: با شیوع کرونا در اسفند 98 هیچ اعزامی صورت نگرفت و کلیه اعزام ها طبق تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح به تعویق افتاد. اما اخیرا و طبق تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح قرار شد در اعزام کلیه مشمولان پزشکی و پیراپزشکی تعجیل شود یعنی این مشمولان به جای اول اردیبهشت 99، ششم فروردین فراخوان شدند.

سردار مهری افزود: به تمام این مشمولان با پیامک و تماس تلفنی اطلاع دادیم که 6 فروردین در تمام استان های کشور در مقر سازمان وظیفه عمومی حاضر باشند. این مشمولان به ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، و وزارت دفاع اعزام می شوند.

آموزشی دانش آموختگان پزشکی و پیراپزشکی فعلا لغو شده است

این سردار سازمان نظام وظیفه یادآور شد: سربازان اعزام شده مستقیما در مراکز بیمارستانی و درمانگاهی مشغول به خدمت می شوند و فعلا نیازی به گذراندن دوران آموزشی ندارند و آموزشی آنها بعدا انجام می شود. تمام این سربازان در تخصص خود به کارگیری می شوند و امتیازات و مشوق هایی نیز برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

این مقام مسوول افزود: در ماه فروردین، سربازان دیگر به خدمت اعزام نخواهند شد و در ماه های دیگر در صورتی که قرار باشد اعزام داشته باشیم سربازان معاینه شده و سربازانی که از سلامت کامل برخوردار باشند به خدمت اعزام می شوند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

غربالگری سربازان با دقت بالا انجام می شود

سردار مهری گفت: سربازان در دو مرحله غربالگری می شوند و سربازان آلوده به بیماری به خدمت اعزام نخواهد شد. تمام سربازان باید پس از ثبت نام در مراکز پلیس 10+ به پزشک معاین مراجعه نمایند و فقط سربازان سالم اعزام خواهند شد. ضمنا پس از اعزام نیز سربازان معاینه می شوند.

وی عنوان کرد: هر سرباز حداقل دوبار معاینه شده و سپس به خدمت اعزام می گردد و غربالگری و معاینه بصورت خیلی دقیق انجام می شود. نیروهای مسلح برای حفظ جان و سلامتی سربازان تمام تمهیدات لازم را اندبیشیده است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

آسایشگاه ها و محیط پادگان ها و مراکز نظامی با وسواس کافی ضد عفونی می شوند و به محض مشاهده علائم کرونا در هر یک از سربازان وی به سرعت در مراکز درمانی نیروهای مسلح پذیرش، بستری و درمان خواهد شد.

وی ادامه داد: البته نیروهای مسلح بسیار هشیار است و پرداختن به درمان، این نیروها را از مسئولیت اصلی آنها که حفظ امنیت کشور است باز نخواهد داشت.

آمادگی کامل پادگان های کشور برای پیشگیری از شیوع کرونا

حقوق سربازان در سال 99 افزایش می یابد؟

سردار مهری درباره افزایش حقوق سربازان گفت: در حال حاضر حقوق قانونی سربازان به آنها داده نمی شود. طبق قانون باید  بین 60تا 90 درصد حقوق کادر به سربازان داده شود. که این مبلغ با توجه به رتبه بندی هر سرباز متفاوت است. متاسفانه در بودجه امسال هنوز اعلام  نشده است که آیا حقوق سربازان افزایش خواهد یافت یا نه.

سازمان نظام وظیفه پیگیر حقوق سربازان است. از مجلس و دولت خواهش می کنیم به حقوق این عزیزان توجه بیشتری داشته باشند.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: