معافیت کفالت حین تحصیل

آیا حین تحصیل می توانم برای اخذ معافیت کفالت اقدام کنم؟

2 1,898
۵/۵ - (۱ امتیاز)

بسیاری از دانشجویان تصور می کنند چون در حال تحصیل هستند نمی توانند از تسهیلات نظام وظیفه مثل معافیت های سربازی استفاده کنند. این تصور اشتباه است. بنابر قوانین اخذ بعضی از معافیت ها حین تحصیل ممکن است. پیش تر در مورد معافیت پزشکی حین تحصیل مطلبی را برایتان منتشر کردیم. در این خبر به معافیت کفالت حین تحصیل خواهیم پرداخت.

@Vazifeh_News عضویت در کانال و گروه تلگرامی نظام وظیفه باران مشاوره

درخواست معافیت کفالت حین خدمت

بنا بر آیین نامه سازمان نظام وظیفه مشمولان قبل از ارائه هر درخواستی برای معافیت کفالت باید شرایط اصلی معافیت کفالت را داشته باشند. عدم سابقه غیبت دفترچه ای و یگانه سرپرست بودن جز شروط اصلی انواع معافیت کفالت است.

دانشجویانی که شرایط اولیه اخذ معافیت کفالت را دارند می توانند حین تحصیل نیز برای اخذ انواع معافیت های کفالت اقدام کنند. این دسته از مشمولان باید گواهی اشتغال به تحصیل را از محل تحصیل خود تهیه کرده و برای ثبت درخواست معافیت کفالت به دفاتر پلیس + ۱۰ ارسال کنند.

انواع معافیت کفالت حین تحصیل

بنا بر قوانین وظیفه عمومی افرادی که به سن مشمولیت رسیده اند و در حال تحصیل هستند محدودیتی در نوع انتخاب معافیت کفالت ندارند. چناچه شما شرایط یگانه سرپرست بودن (کفیل بودن) را دارید می توانید برای معافیت های کفالت زیر اقدام کنید.

 1. معافیت کفالت جد و جده (کفالت پدربزرگ یا مادر بزرگ)
 2. معافیت کفالت پدر به دلیل کهولت سن
 3. معافیت کفالت پدر به دلیل بیماری
 4. معافیت کفالت مادر معافیت مطلقه و یا فاقد شوهر (شوهرش فوت شده)
 5. معافیت کفالت برادر یا خواهر
 6. معافیت کفالت سه خواهری
 7. معافیت کفالت همسر
 8. معافیت کفالت فرزند
 9. معافیت کفالت ماده ۶ بهزیستی
باران
با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی
برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط معافیت سربازی و ارتباط با مشاور می توانید از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
همه روزه به جز روز های تعطیل، پاسخگویی از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب
شاید شما هم با اطلاع قوانین بتوانید معافیت بگیرید

۵ دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از ۳ سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال۱۴۰۰)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

۷۰۷۰۳۰۲۵ ۰۲۱

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. Nima :

  سلام از زمان اقدام برای کفالت مادر مطلقه تا زمانی که کارت معافیت برسه دستم معمولا چقدر طول میکشه؟

  1. باران مشاوره :

   سلام
   بستگی داره نوبت کمیسیونت چقدر طول بکشه خیلی طول بکشه معمولا سر ۳ یا ۴ ماه اکیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: