کاهش تخلفات معافیت و پایان خدمت سربازی با صدور کارت هوشمند

2 943

در سال های گذشته برخی افراد سودجو با فریب مشمولان خدمت سربازی اقدام به تهیه کارت های جعلی سربازی و … می کردند. با صادر شدن کارت های هوشمند و نظارت مستمر نهاد های مربوطه، تقلب در سربازی در سال های اخیر به شدت کاهش پیدا کرده است. سردار تقی مهری در ارتباط با کارت های سربازی و برخورد با متخلفان توضیحاتی ارائه کرد.

کاهش تخلفات معافیت وپایان خدمت سربازی با صدور کارت هوشمند

به گزارش باران مشاوره و به نقل از خبرگزاری مهر، بنا بر گفته های سردار مهری رییس سازمان نظام وظیفه عمومی تخلفات سربازی به شدت کاهش پیدا کرده است. ایشان افزودند: در صدور کارت های معافیت و پایان خدمت اصلاحاتی صورت گرفته است. این اصلاحات سبب شد تا متخلفان شناسایی و با آنان برخورد شود.

اقدامات پیشگیرانه و اصلاح فرایند صدور کارت معافیت و پاین خدمت منجر به کاهش چشمگیر تخلفات در حوزه نظام وظیفه شده است .

فرآیند های معافیت پزشکی تغییر کرد

برای جلوگیری از افراد سودجو روند معافیت پزشکی تغییر کرده است. از اقداماتی که سبب شده تا دسترسی افراد متخلف به پرونده های پزشکی محدود شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. به کارگیری پزشکان نیروهای مسلح در معاینه اولیه مشمولان
 2. ایجاد ارتباط سیستمی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) با آنان
 3. ارتباط سامانه ای با بیمارستان ها و ارسال جوابیه از طریق پیک در معاینه تخصصی مشمول
 4. ارتباط سامانه ای با بیمارستان ها و ارسال جوابیه از طریق پیک در معاینه تخصصی بستگان درجه یک وی از جمله پدر، مادر، برادر و خواهر در معافیت های کفالت

جلوگیری از صدور کارت های جعلی وابطال کارت های جعلی

تغییر در روند استعلام از ثبت احوال و اصلاح این فرایند بخش دیگری از اقدامات مثبت سازمان نظام وظیفه در راستای کاهش چشمگیر تخلفات معافیت های کفالت بوده است.

سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در پایان فرمودند هوشمند سازی کارت ها باعث شده تا امنیت این کارت ها افزایش یابد و جعل آن برای سودجیان دشوارتر شود. همچنین با تعویض کارت های قدیمی با کارت های هوشمند معافیت یا پایان خدمت در سال هاس اخیر تعداد زیادی از کارت های جعلی شناسایی و ابطال شده اند.

[ultimate_fancytext strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ fancytext_strings=”چنانچه در این زمینه سوالی داشتید می توانید از طریق گروه مشاوران باران پاسخ سوال خود را بیابید.” ex_class=”fancyText_Sarbazi”]

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

 • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
 • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
 • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
 • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
 • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

تعداد دیدگاه ها 2 تا
 1. پرهام موسوی :

  شما گفتید نهایتا ۱۰ یا ۱۴ روز نتیجه شورا عالی پزشکی ارسال میشه به یگان خدمتی
  من پیگیری کردم هنوز روی سیستم نمیاده است باید چه کار کنم ؟؟

  1. باران مشاوره :

   سلام.اطلاعات مربوط به کمیسیون پزشکی شما هنوز توسط نظام وظیفه در سامانه ثبت نشده است باید منتظر بمانید تا بعد از ثبت اطلاعات اقدامات لازمه رو انجام دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: