برخورداری جوانان مددجوی یزدی از تسهیلات سربازی در سال 97

0 772

در راستای حمایت از سربازان مددجو، ممدجویان تحت پوشه کمیته امداد در یزد از تهسیلات سازمان نظام وظیفه بهره مند شدند. حفظ انسجام خانواده خصوصا در خانواده های بی سرپرست یا بد سرپرست و ارائه تسهیلات در جهت ارتقای سطح سواد، فرهنگ و مهارت و در نهایت درآمد زایی برای این عزیزان همیشه در مرکز توجه نهادها و بنیادهای مربوطه است.

تسهیلات کمیته امداد امام خمینی برای مشمولین در سال 97

به گزارش باران مشاوره به نقل از باشگاه خبرنگاران، جوان معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی استان یزد گفت: امسال نیز خانواده های تحت پوشش کمیته امداد از تسهیلات سربازی استفاده کرده اند. 154 نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان از تسهیلاتی مثل معافیت، کفالت، تخفیف در تعرفه صدور کارت معافیت و معرفی برای انتقال محل خدمت بهره برده اند.

او در ادامه اضافه کرد: از بین مشمولان تحت پوشش استان 26 نفر از کاهش تعرفه صدور کارت استفاده نمودند و 40 نفر از فرزندان مددجویان نیز برای انتقال محل خدمت معرفی نامه دریافت نمودند.

در سال 97 از 150 نفر مددجویی که از تسهیلات نظام وظیفه دبهره مند شدند 33 نفر از خدمت معاف شدند، 54 نفر از تعرفه صدور کارت تخفیف گرفتند و 63 تن نیز از معرفی نامه انتقال محل خدمت استفاده نمودند.

ارائه تسهیلات و کمک هزینه های تحصیلی به مددجویان کمیته امداد 97

جمال پور در ادامه به ارائه خدمات به دانشجویان و دانش آموزان تحت پوشش اشاره کرد و افزود: 4808 نفر از دانش آموزان و 641 نفر از دانشجویان از تسهیلات فرهنگی کمیته امداد امام خمینی بهره برده اند. این کمک های فرهنگی شامل کمک هزینه لوازم التحریر، کتاب های درسی، پوشاک، هزینه شرکت در کلاس های تقویتی و کنکور و جلسات مشاوره تحصیلی می شود. ضمنا در جلسات مشاوره تلاش شده است تا دانش آموزان به سمت مهارت آموزی و رشته های فنی و حرفه ای سوق پیدا نمایند.

جمال پور توضیح داد: در سال گذشته 739 میلیارد ریال کمک هزینه پرداخت شهریه به دانش آموزان مدارس غیر دولتی و غیر انتفاعی و دانشجویان پرداخت شده است. علاوه بر این 514 میلیارد ریال برای تامین لوازم التحریر، کتاب و کلاس های تقویتی به مددجویان پرداخت گردید.

5 دلیل مهم بودن مشاوره تلفنی برای مشمولین خدمت سربازی

  • با توجه به تعداد زیاد موارد معافیت در قانون از جمله کفالت، پزشکی، موارد خاص و ...، ممکن است شما دارای شرایط یکی از معافیت ها باشید اما با ناآگاهی، معافیت خود را از دست بدهید.
  • امکان مشاوره از هر نقطه و بدون نیاز به مراجعه حضوری از (به جز تعطیلات رسمی) توسط مشاورین مجرب مرکز باران (با بیش از 3 سال سابقه) دیگر مزیت مشاوره تلفنی است.
  • با توجه به اینکه ضوابط و آیین نامه ها مدام در حال تغییر است، شما را از اخرین قوانین و تبصره های معافیت نظام وظیفه سربازی آگاه می کنیم. با آگاهی از قوانین ممکن است بتوانید از امتیازات امریه، پروژه کسری خدمت و .... بهرمند شوید.
  • از همه مهمتر بی اطلاعی از قوانین و مهلت های قانونی پر کردن دفترچه، یا عمل کردن به توصیه های افراد نا آگاه می تواند منجر به از دست رفتن امتیازات و حتی جریمه شدن شما گردد.
  • جهت کسب اطلاع از خرید خدمت سربازی مطابق با آخرین آیین نامه ها (سال1400)، انواع معافیت ها و کسری ها برای خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان، معافیت کفالت، شرایط اخذ معافیت های پزشکی و نحوه گرفتن امریه از ارگان های دولتی و انواع کسری خدمت سربازی و هرگونه سوال تخصصی پیرامون معافیت نظام وظیفه سربازی می توانید همه روزه (به جز تعطیلات رسمی) با ما تماس بگیرید.

با سابقه ترین مرکز مشاوره تلفنی

70703025 021

همین حالا با برترین مشاورین نظام وظیفه تماس بگیر

مرکز مشاوره تلفنی باران 70703025 021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: